Üdvözlöm a Somogyfajszi
BÚJJ, BÚJJ ZÖLDÁG ÓVODA honlapján!
A Bújj, bújj zöldág Óvoda vezetőjeként engedje meg, hogy jelen honlap segítségével bemutassam az óvodánkat, azokat a dokumentumokat,tevékenységeket, melyet kiváló óvodapedagógusaink kínálnak a gyermekek sokoldalú személyiség fejlődéséhez!
Remélem, hogy ily módon bepillantást nyerhetnek az óvodánk életébe, és benyomásokat szerezhetnek elhivatottságunkról és óvodapedagógusként képviselt hitvallásunkról.
Elérhetőségeim: Telefonon: 06/85- 337-152 e-mail: voitsne@gmail.com
Időpont egyeztetés: naponta 8,00-16,00-ig, a következő telefonszámon lehetséges: 06304687228
Voits Ferencné Dörnyei Margit óvodavezető
Elérhetőségeim:
Telefonon: 06/85- 337-152
e-mail: voitsne@gmail.com
Időpont egyeztetés: naponta 8,00-16,00-ig, a következő telefonszámon lehetséges: 06304687228
Voits Ferencné Dörnyei Margit óvodavezető
Óvodánkról
Óvodánk az alapítása óta (1991) harmadik helyen, egy gyönyörű egyedi és különleges, természeti környezetben helyezkedik el.
2005-ben az iskolai létszám növekedésének következtében kerültünk a régi kultúrház épületébe. Ott is, folyamatosan, az óvodáskorosztály igényeinek megfelelően alakítottuk környezetünket. A lehetőségekhez képest egy szép otthonos, jól felszerelt belső teret és udvart teremtettünk, de az épület teljes rekonstrukciója elkerülhetetlen lett volna a zökkenőmentes működéshez.
Sikeres pályázatnak köszönhetően 2010. szeptemberében - régi helyünkön - a Kastélyparkban, újonnan épített óvodába, mesébe illő környezetben vártuk a gyermekeket. Elképzelésünknek megfelelően az intézmény helyiségei, berendezési tárgyai, a fejlesztés eszközei szinte minden igényét kielégítik a mai kor elvárásainak.
Az elmúlt évek során, több milliós értékű tárgyi fejlesztést végeztük, amely a nevelőmunka hatékonyabb működését és az intézményt használók nagyobb megelégedését szolgálja. Ligetes udvarunk tágas, melynek fákkal, bokrokkal beültetett területei között fából készült udvari játékok, hinták, mászókák, kuckók és homokozó hely található. Ideális játszóhely a programban és a kötelező felszerelési jegyzékben megfogalmazott elvárások, sikerkritériumok miatt.
Két csoporttal működünk. A fenntartó által meghatározott, felvehető létszám 40 fő. Óvodásaink többségében helybeliek , rajtuk kívül még Pusztakovácsi, Kürtöspuszta és Libickozma község gyermekei járnak hozzánk.
Intézményünkben 5 fő gondoskodik a ránk bízott gyermekek szakszerű ellátásáról: 3 fő óvodapedagógus, 2 dajka.
Óvodánk nagyon jól felszerelt melegítő konyhával rendelkezik, az étkeztetést a fenntartó által működtetett konyha biztosítja.
A Somogyfajsz Község Önkormányzat- Képviselőtestülete 2013. június 30. napjával fenntartóváltás hajtott végre a köznevelési feladatot ellátó egyes önkormányzati fenntartású intézmények állami fenntartásba vételéről szóló 2012. évi CLXXXVIII. törvény értelmében. Ennek következtében óvodánk önkormányzati irányítás, fenntartás alá került.
ÓVODAKÉP, GYERMEKKÉP - JÖVŐKÉP
Az intézmény számára fontosak a hagyományai, azok megjelennek az intézmény alapdokumentumaiban, tetten érhetők a szervezet működésében, és a nevelő-oktató munka részét képezik. 6.8.Intézményünk működési rendszere minden gyermek számára biztosítja tevékenységekhez való egyenlő hozzáférés esélyét.
Az óvoda tevékenység rendszerével nyitottabbá teszi a gyermekeket a világra. Közelebb hozza hozzájuk környezetük általuk is felfogható eseményeit, változásait. Megalapozza továbbfejlődésükhöz szükséges képességeiket, elindítja őket a szocializálódás útján.
A szociális funkció mellett vállalja és az adott életkorban optimálisan biztosítja a harmonikus személyiség életkor specifikus tulajdonságainak kibontakozását és megerősítését. Egy időben tudatosan alakítja a szociális és értelmi képességeket, mint a következő életszakaszba való átlépés belső pszichikus feltételeit, az iskolai beilleszkedés és teljesítmény fontos feltételeit.
Intézményünk humán és tárgyi környezete biztosítja a tevékenységek azon rendszerét, melyek hozzájárulnak a gyermekek környezettudatos magatartásának kialakításához.
Olyan nemzedéket szeretnénk nevelni, melynek az egészséges életmód, a természetvédelem, a kultúrált viselkedés nem csupán nagy betűs plakát, hanem életmód!
Programunkkal biztosítani kívánjuk olyan tevékenységi rendszer kiépülését, melyben az élmények hatása dominál, a spontán, játékos tapasztalatszerzés, cselekvéses tanulás, felfedezés és gyakorlati probléma megoldás a gyermek kompetenciájának a fejlesztését, az elmélet- gyakorlat egységét szolgálja. Világunkban történő rohamos változások, a modern élet kihívásai egyre sürgetőbbé teszik a gyermekek felkészítését az életre. Egyre nagyobb felelősséget jelent a szülők és az óvodapedagógusok részéről megőrizni a gyermekkor nyugalmát, derűjét és ugyanakkor felvértezni a gyermekeket mindazzal a tapasztalattal, amellyel eligazodhatnak a világban. A gyermekeknek nem az az igényük, hogy helyettük cselekedjünk mi felnőttek, hanem az, hogy engedjük őket cselekedni és önmagukat a maguk módja szerint kifejezni. Az intézmény minden dolgozója arra törekszik, hogy az intézményi célok, a kívánt eredmények megvalósuljanak.3.2.
HITVALLÁSUNK
Minden gyermek egyedi, egyszeri és megismételhetetlen személyiség, ezért tiszteletet érdemel, joga van megkapnia azt, amire fejlődéséhez szüksége van. Ennek a fejlődésnek alapvető feltétele a gyermeki öröm, melynek több forrása van: a mozgás, az esztétikum, a tudás, és legfőképpen a szeretet.
Minden gyermek a saját képességei szerint, annak figyelembevételével nevelhető, fejleszthető.
Nevelőmunkánk során arra törekszünk, hogy az óvodások okos, szeretetben, érzelmi biztonságban, szabad, nyugodt légkörben, sok szép élménnyel gazdagodva élvezzék az óvodában töltött éveiket.
Óvodáskorban a cél a játékos formában történő komplex készségfejlesztés, amely révén minden gyermek képessé válik az egész életen át tartó tanulásra.
A gyermekek számára különösen fontos az élmény és az öröm hozzákapcsolása a tágabb értelemben vett tanulás folyamatához, a folyamatban való aktív részvétel lehetőségének biztosításával, valamint az eltérő fejlődési ütem figyelembevételével.
A gyermekek számára legfőbb modell a felnőtt, kinek tevékenysége, beszéde, viselkedése példaértékű. Az óvodában folyó nevelőmunka során a feladat mindig az óvónőé, a kisgyermeké a lehetőség. Gyermekközpontú nevelésünk minden egyes gyermek személyiségének kibontakoztatására törekszik,mely érdekében a legjobb gyakorlatok eredményeinek bemutatására, követésére, alkalmazására nyitott a testület és az intézményvezetés.6.11.
Milyen legyen ez a gyermek?
- egészséges, kiegyensúlyozott, önálló, alkalmazkodó,
- kapcsolatteremtő, barátkozó, érdeklődő, játékos, tevékeny, kreatív,
- empatikus, toleráns, segítőkész, céltudatos.
Óvodai nevelésünk gyermekközpontú, befogadó, ennek megfelelően a gyermeki személyiség kibontakoztatására törekszik. Az óvodát a pedagógiai programja szerinti (óvodakép) támogató szervezeti és tanulási kultúra jellemzi.2.1.